Wszystko co Naj związane z Autofagią.

Lp.Pytanie/TematOdpowiedź/OpisLink do stronyLink do filmu
1Najsilniejsza Autofagia72 dni postuNie ma dokładnych zasad ani zaleceń (jeszcze?), ale naukowcy zgadzają się, że przedłużony post z powodu autofagii – jak chodzenie przez 36, 48, a nawet 72 godziny bez jedzenia (jak trzydniowy post na wodzie Jacka Dorseya) – jest czymś, co zdrowi ludzie powinien robić co najwyżej 2 lub 3 razy w roku i tylko po konsultacji z lekarzem.
2Jak najszybciej wejść w Autofagię?Post przerwywany 14-18 h
3Najsłabsza AutofagiaNie jeść przez min. 16 godzin.
4Największa zaleta AutofagiiPrzedłuża życie i wykorzystuje uszkodzone komórki jako materiał budulcowyKomórki tworzą membrany, które wyłapują martwe, chore lub zużyte elementy komórek; trawią je, po czym wykorzystują powstałą w ten sposób energię do tworzenia nowych, zdrowych elementów komórek. Także spowalnia procesy starzenia sięŹródło
5Które okno żywieniowe najlepsze dla Autofagii?8 godzin. 1 posiłek 6-8 rano, drugi ostatni godz.12-14Źródło
6Najlepszy PRZEDZIAŁ czasowy postów48-77 hŹródło
7Najlepsza długość postu77 hChociaż zastosowano 3 różne kombinacje leków na bazie platyny (Tabela S1), wyniki badania klinicznego fazy I wskazują, że 72, ale nie 24 godziny PF w połączeniu z chemioterapią były związane z prawidłową liczbą limfocytów i utrzymaniem prawidłowej równowagi WBC (Rysunek 1F). Te zachęcające wstępne wyniki będą musiały zostać rozszerzone i potwierdzone w trwającej fazie II randomizowanej fazy badania klinicznego.

W zgodzie z wpływem PF na regenerację liczby białych krwinek i poprawę stosunku limfoidalnego do szpiku, wyniki analiz FACS dla populacji komórek macierzystych wskazały na lepszą ochronę LT-HSC i ST-HSC oraz zwiększoną odporność na błąd mieloidalny w grupa PF po 6 cyklach leczenia CP u myszy. Ponieważ po 3 dniach Autofagia mocno przyspiesza oraz jest możliwa produkcja komórek macierzystych i wzrost ketonów oraz hormonu wzrostu dajemy naszemu organizmowi aby się tym nacieszył jeszcze 5 godzin i wykorzystał w pełni Autofagię, a potem wrócił do trawienia:)
Źródło